720 795 264 tomek@zoltepapiery.pl

W tym wpisie prezentuję playlistę z wypowiedziami Dr Daniela Fishera, jest to kolejny lekarz (poprzedni to Dr Breggin), którego wypowiedzi udało mi się znaleźć, a który stara się leczyć pacjentów chorych psychicznie bez leków.

Warto wysłuchać, każdy może mieć inne zdanie, ja osobiście nie zgadzam się ze wszystkim, dla mnie odnalezienie sensu w Bogu dało w  końcu spokój psychiczny

 

Daniel B. Fisher, amerykański psychiatra, współzałożyciel i dyrektor wykonawczy National Empowerment Center w USA .


Jest psychiatrą certyfikowanym przez radę . Absolwent Uniwersytetu Princeton , doktoryzował się z biochemii na Uniwersytecie Wisconsin , odbył szkolenie medyczne na Uniwersytecie George’a Washingtona oraz rezydenturę psychiatryczną w Harvard Medical School .


Podczas pracy jako badacz biomedyczny w Narodowym Instytucie Zdrowia Psychicznego Fisher doznał załamania psychotycznego , w tym halucynacji i urojeń . Po trzech miesiącach pobytu w Bethesda Naval Hospital, w wieku 25 lat, który obejmował przymusowe odosobnienie i lek przeciwpsychotyczny haloperidol , został wypisany z diagnozą schizofrenii. Trzykrotnie był mimowolnie hospitalizowany. Mówi, że był pod wpływem tych, którzy byli w stanie pokazać, że troszczyli się o osobę w środku i dawali mu nadzieję, że pewnego dnia może wyzdrowieć. Następnie został psychiatrą. Podczas szkolenia psychiatrycznego powiedziano mu, że „nie można rozmawiać z chorobą”, ale uważał, że rozmowa z osobą w środku jest kluczową metodą budowania zaufania i powrotu do zdrowia. Od tego czasu pracował jako psychiatra w szpitalach i klinikach, będąc jednocześnie częścią ruchu konsumenckiego. Powiedział, że bardzo istotną przyczyną, dla której został psychiatrą, była chęć wprowadzenia w teren tego, co chciał, aby było tam, kiedy przechodził psychozę.