720 795 264 tomek@zoltepapiery.pl

Poniżej znajduje się bezpośrednia transkrypcja wykonana przy pomocy automatycznego programu, może zawierać błędy stylistyczne itd.

Jak pomóc osobie w schizofrenii jak ma urojenia jak ma psychozy w najgorszym stanie. Jak pomóc nie do końca wiecie rozwiązanie na to jeszcze nie mam opracowanego więc na razie to są takie rzeczy które mówię jakby szkic i szkice ale już wiem że one mi pomogły. Wiem że pomogę i wiem że też pomagają innym ludziom. Przede wszystkim jeśli macie taką osobę. Wiem że ten kanał oglądają też osoby które mają w rodzinie kogoś kogoś czy kogoś bliskiego z takimi problemami nie. Więc słuchajcie przede wszystkim.

Zaakceptować tę osobę. Jak ktoś ci mówi że on słyszy głosy ktoś ci mówi że widzi różne rzeczy i tak dalej nie zaprzecza temu. Nie zaprzeczam. To że Ty tego nie widzisz że ty tego nie słyszysz. Rozumiem ale nie zaprzeczam że ktoś mógł coś takiego widzieć. To jest moim zdaniem najgorsza rzecz jaka jest zrobiona w szpitalach przez lekarzy na wszystkich terapia psychoterapia itd. Najgorsza rzecz to jest najgorsza rzecz bo ktoś miał realne doświadczenie a Ty co mówisz pan jest chory.

Pan ma za dużo hormonów Pan ma za dużo dalej zapomni naprawdę o tym zapomni. Na stronie dali już dwie książki te świnie w salonie jeszcze drugą oddałem tam linki i krótkie opisy tamtego Linka tutaj jeszcze dodam trzecią książkę duchowe wojny ale to książki nie kupujcie na razie na stronie bo te książki kupiłem słuchajcie trochę więcej kupiłem i trochę więcej 40 sztuk i będę je rozdawał jakieś konkursy ale tak się postaram od następnego idą jakieś takie małe konkursy robić jakieś takie banalne żeby po jednej osobie wysłać taką książkę 40 więc trochę się będzie tylko muszę najpierw napisać regulamin konkursu żeby to w ogóle zrobić ale o co chodzi.

O to chodzi w tych książkach jest zupełnie inna świadomość jest świadomość tego jak ludzie ci ludzie widzieli też rzeczy naturalne coś się ruszyło coś się pojawiło w tej książce jest np. historia o tym że przyjeżdża nawet do naszego domu a tam stoi jakiś górnik i ten górnik że tak powiem stoi normalnie w postaci jakby fizycznej stoi Górnika i ten górnik że tak na mocy Jezusa że tak powiem musiał uciec zniknąć okazało się że demon się objawił w postaci takie jakby cielesne itd. Takie rzeczy się dzieją i ten koleś wcale nie ma schizofrenii nigdy nie miał więc bardzo możliwe że jeżeli ktoś ci mówi takie rzeczy to on takie rzeczy naprawdę słyszy naprawdę widział.

Naprawdę czuje i nie ma w tym żadnej bajki nie ma w tym żadnego urojenia tego co jest nazywane urojenia. Owszem myśli temu komuś szaleją bo w naszej kulturze jak się widzi takie rzeczy to budzi się ogromny lęk strach stres. Wszystkie te filmy horrory się przypominają gdzie w chorobach nie ma pozytywnych rozwiązań że tak powiem demony w naszej kulturze mają ogromny marketing. Ten marketing tak naprawdę pobudza lęk napędza lęk a to szpital psychiatryczny a to coś tam itd nawiedzony szpital czy coś tam itd.

Ten marketing demonów pobudza lęk jak on pobudza lęk to rzeczywiście ludzie ci co słyszą takie rzeczy widzą coraz bardziej żyją w lęku coraz bardziej nie wiedzą co zrobić kurczą się dosłownie to co widać na nagraniu. Kilka miesięcy temu kiedy jeszcze mówiłem jakby było widać jak się chce to widać jak ja mówię z takiego tunelu nie z takiego ciemnego miejsca nie. Sam po czymś takim nie żyłem więc ale ci ludzie mówią prawdę. Oni naprawdę doświadczają takich rzeczy doświadczyli. Rzeczywiście to się później przebudził lęk i przedziwne różne dziwne zachowania.

Rozmawiam to z chłopakiem który robił takie dziwne rzeczy w swoim mieście że on się do dzisiaj boi mojej twarzy pokazać mnie bo chodził po mieście gdzieś maszerował coś krzyczał itd. W takim lęku ogromnym nie wiedząc tak naprawdę co się dzieje myśląc że to jest choroba psychiczna. żył. Widziałem nagrania jak mi się takie rzeczy działy w Afryce to by było wiadomo o co chodzi przynajmniej że to są demony a tu jest Bóg. U nas demony mają dokładnie takie same działanie. Niczym się nie różni nasz kraj od kraju afrykańskiego tylko my nauczyliśmy się współżyć z demonami współżyć słuchać ich nauk współgra z nimi tak nazywać to inaczej po prostu ktoś jest opętany a nie jak ktoś jest chory wystarczą tabletki pomoże nie tabletki nie pomagają te tabletki przypominają mają ten lęk często na takich terapii jak się dzieje że ludzie po prostu jak ktoś idzie na terapię to schizofrenia z czymś takim nie po kilkunastu latach terapii czy po kilku latach terapii ktoś czasem po miesiącach terapii zdarza się kogoś się uda przekonać że ktoś nie miał takich doświadczeń że tylko hormony skoczyły i trzeba te hormony regulować jest wszystko OK.

Jak się kogoś uda przekonać tak naprawdę ktoś rzeczywiście czasem się może uspokoić ale lepiej niech zażywa jeszcze lekarstwa przez 5 lat itd. Te lekarstwa są masa krytyczne dla naszej głowy po prostu totalna porażka naszego ciała. Są badania dr Fiszer to jest też psychiatra tylko psychiatra który stwierdził że z tego da się wyjść więc niezbyt uznawane ale on powiedział coś takiego na nagraniu że lekarstwa psychotropowe skracają ten neurolog itd skracają życie o 10 20 lat. Naprawdę całe życie sam miałem problemy żołądkowe do dzisiaj czasami coś boli itd itd jest OK więc jak pomóc takim osobom przede wszystkim nie zaprzeczać.

Przede wszystkim nie zaprzeczać że u mnie w rodzinie Moja rodzina moja mama tak naprawdę to było fajne że oni nie zaprzeczali temu mieli moim zdaniem coś gdzieś ich nigdy mi nie powiedzieli że ja jestem chory i nie zaprzeczali temu że coś takiego mogło istnieć nie wiem czy doświadczyli tego a więc nie zaprzeczali temu ale też się ze mną jakby nie szli w tym kierunku itd po prostu neutralnie się tego zachowywali więc to mi też bardzo pomogło nie bardzo mi też pomogło tak naprawdę zwrócenie uwagi na najprostsze rzeczy tutaj słuchajcie zrobiłem mały remont mieszkania w tym remoncie mi pomagała rodzina mama miałem tylko wymagała przychodziła i sprzedała coś tam proste rzeczy gdzie zaakceptowała mnie tylko nie tak że ktoś przychodzi przychodzić do kogoś i teraz mi kolega balkon pomaga wyremontować bo miałem taki syf na balkonie itd trzeba go tam poprawiać.

Prosta rzecz nie mi to pomaga. Coś takiego pomaga że ktoś przyjdzie zobaczy że mam jakieś wiecie problemy w mieszkaniu to nie powie o tym aż zrobić to ty masz schudnąć ty masz coś itd niech ktoś przyjdzie naprawdę z miłością może być owocem Ducha świętego jest miłość. W tym kraju jest ogłoszona Ewangelia była ogłoszona tylko że tak powiem troszkę zakryte ale owocami Ducha świętego są jednym z owoców tak jest miłość radość pokój cierpliwość uprzejmość dobroć wierność łagodności. Więc takimi metodami trzeba podchodzić do takiej osoby jak chcesz pomóc naprawdę chcesz pomóc widzisz że ta osoba ma jakieś problemy z nie radzi weź te metody tak miłość radość pokój cierpliwość uprzejmość dobroć wierność łagodności poproś ducha świętego żeby ci w tym pomógł bycie w tym prowadził i z takimi metodami takiej osoby nie należy się tylko z takimi metodami jak łagodnie jak w dobroci miłości.

Może ta osoba może być bardziej agresywna może cię odrzucać może coś takiego robić bo ta osoba jest że tak powiem zapędy ona w kozi róg dosłownie nie przychodzi czasami nie. Słyszeli już tylko jeden głos często gada a nigdy nie Odejdź ode mnie co mam gadać i tak dalej i tak się zamyka gdzieś taki przypadek słyszałem gdy się zamkną w łazience i dosłownie w ten sposób gadanie których przyszli tam znajomi a ten się na nich z krzeseł zrzuca czy czymś itd. Trzeba było zamknąć w szpitalu psychiatrycznym jakiś czas teraz wyszedł jakoś z tym radzi.

Ale takie rzeczy się działy po prostu ktoś ma autentycznie doświadczenie duchowe z kimś kto go oskarża prześladuje itd. Kolejna sprawa sprawa modlitwy tylko nie sprawa modlitwy takiej że się idzie na pielgrzymkę w intencji kogoś w ogóle zapomnij o modlitwę w intencji kogoś nie prosi się też nie sugerował takiej modlitwy że się prosi Jezusa Jezu napraw to jest to wszystko naprawi. Jak się zajrzeć do Biblii choćby list do FS to jest wprost napisane gdzie teraz jest Jezus. Wszystko zostało poddane pod jego stopy a Jezus jest dla nas głową.

Więc jak chcesz się za kogoś modlić to wejdź po prostu z autorytetem. To jest dokładnie w tych książkach dam tam dam link do tych książek dokładnie w tych książkach jest pokazane jak się wchodzi tak naprawdę z autorytetem do kogoś. Jak przejść z autorytetem. Jak przejść z autorytetem do tych rzeczywistości duchowych. Jak sobie z tym poradzić. Przede wszystkim samemu musisz wiedzieć kto jest autorytetem czy jest samemu mieć swojego Jezusa bo nikt inny nie ma autorytetu nad rzeczywistością duchowymi. Jeśli chcesz ustawić sobie jako autorytet jakąś panią czy jakąś dziwną moc od nie wiadomo jakiej rzeczywistości duchowej to tak naprawdę nic nie zdziała.

Możesz być oszukany możesz być po prostu jakimiś kłamstwami itd. Ale autorytetem w rzeczywistości duchowej który jest w stanie wygonić i pojednać te wszystkie rzeczy które przeszkadzają tej osobie jest Jezus Chrystus. I tu jest napisane w liście do was Jan Paweł II Kościół jest do tego powołany tak naprawdę żeby też prostować pojednać ludzi z Bogiem przez Jezusa Chrystusa. Więc modlitwa tak naprawdę w autorytecie to jest dokładnie mówiąc książka napisana dla niego tych książek. W tej książce to jest bardziej praktycznie też jak to ktoś przeżywał i jak sobie z tym poradził.

Jest opisane więc to jest kolejna sprawa tak naprawdę podchodzimy do takiej osoby z miłością akceptacją mimo że może być z nas agresywna i grunt. Nie boimy się samemu się trzeba nie bać tych sytuacji szpitalu czy tak naprawdę widzi się w tych pracownikach tak zwanych lęk strach. Dla nich strach. Ci ludzie są już wystraszeni tym co się dzieje nie tak dalej bo nie wiedzą nie wiedzą z jednej strony nie wiedzą z drugiej strony też są temu podlegli. Słuchajcie bo sobie sprawy nie zdajemy ale tak naprawdę to co czasem nazywamy kulturą sztuką jakąś taką tradycją często to naprawdę podlegania pod demony podlegania pod Rzeczywistości Duchowe danego miejsca.

Przykład. Rozmawiałem z panem o tym co się ma nauczyć głosić Ewangelię po polsku i mam nadzieję. Wczoraj rozmawiałem z panem i on mi coś takiego mieszkało w Japonii przez 10 lat i jakoś tak ok taki okres i tam się. Było coś takiego w Japonii jest tak ale tam jest naprawdę moim zdaniem ogromna presja na tego miejsca tych miejsc Ewangelii jest bardzo ciężko prawdziwe ogłosić jak jest głoszone to często idzie zwiedzenia przeróżne. Tam jest jeszcze ciężej niż u nas moim zdaniem. Z tego co słyszałem ale przykładowo raz w tygodniu widzę że tam przyjeżdża śmieciarki i wywiozła dużo rzeczy jakieś meble itd.

I trzeba było te meble położyć na takim znaku X które było narysować na ulicy. I co się działo i pol mówi że wyniósł te rzeczy i położył te swoje rzeczy jakieś 30 centymetrów w jedną stronę za bardzo obok tego znaku X mówi że w ciągu tego ciągu krótkiego czasu dwie osoby zapukała do niego do domu mówić mu żeby to przesunął na odpowiednie miejsce bo 30 centymetrów ma źle. Te rzeczy nie tam są ludzie nauczeni podlegać po prostu pod jakiś standard. Wyjście z tego standardu nie jest czymś jakimś dziwnym.

Standardy rozrywkowe jakie są w Japonii to tam wyszło i tak dalej. To jest niby wyjście ale tak naprawdę jest cały czas buntem jest współpraca z demonami stamtąd wyszły te wszystkie Pokemony dziwne rzeczy itd tak dalej. No tak jakby już noszą nazwę wprost tą rzeczywistość dynamiczne które pokazujemy dzisiaj jako zabawki jako kultura jako jakieś pewnego rodzaju zabawa i tak dalej zabawa z demonami dosłownie domu takie rzeczy wychodzą z takich miejsc ale u nas w Polsce mamy dokładnie to samo. Spróbuj wyjść poza standard przesunąć coś o 30 centymetrów prawo w lewo i tak dalej a będzie z tobą źle.

Nie. Często te osoby które właśnie doświadczają takich dziwnych rzeczy robimy coś jakby poza standard. I są problemy duchowe przestają współpracować z demonami chcą się zachować inaczej chcą poszukać prawdy i szukają tej prawdy też niektórzy niektórzy szukają tej prawdy coraz głębiej zagłębia się jakby też te sprawy bo już kościół rzymskokatolicki tak nam zachwycił niektórym to daje obraz chrześcijaństwa że już nie widzimy chrześcijaństwa jako prawdziwego nie widzimy Chrystusa jako Prawdziwego widzimy go w ogóle w ogóle mgłę taką czarną chmurę tych wszystkich grzechów Kościoła i jest jakby zasłonięty zasłonięte jest dzieło krzyża zasłonięte jest dzieło Jezusa który jest dziś tutaj dajmy na to jest jakieś światło i niech to będzie Jezus.

Czy to nie jest Jezus tylko to jest dla mnie ale jest takie coś. I tutaj jest chmura po prostu jest chmura tych wszystkich grzechów i tak dalej nazwana jest fałszywie chrześcijaństwem bo to nie jest chrześcijaństwo i ludzie nie idą do Chrystusa bo nie widzą tego po prostu widzą owoce Chrystusa w postaci Kościoła rzymskokatolickiego w postaci inkwizycji w postaci tych grzechów które teraz wychodzą itd. Więc nie widzą tego co tak naprawdę zrobił Jezus dzieło krzyża jest prawdziwe drzewo krzyża jest prawdziwe i ma ogromną moc w rzeczywistości duchowej.

To że ono ma ogromną moc jest zakłamane dlatego jednocześnie zakłamane w naszej kulturze ja się obudziłem w czymś takim urodziłem w czymś takim że dzieło krzyża jest totalnie po prostu było totalnie za ciemną nocą ja myślałem po prostu byłem wychowany w kulturze gdzie byłem wychowany że wiedziałem że Bóg to jak kogoś kocha to papieża na taką jedną wybraną osobę którą na ziemi kocha i to jest papież a reszta to musi to jakoś radzić. Mnie nie tak byłem wychowany tak się urodziłem tak myślałem że tak świat wygląda że.

Tak po prostu świat wyglądał rozwija tak przekonywała. Wszystko czego doświadczyłem w ten sposób nie było takie stuprocentowe. świat. Więc my musimy jakoś radzić w tej rzeczywistości takiej duchowej coś tam istnieje i szukać i szukać tak naprawdę jakiegoś kontaktu z Bogiem szukać i szukałem gdzie często wdzięczności schizofrenię szukają po prostu w przeróżnych dziwnych rzeczach często doświadczają schizofrenii w rzeczywistości duchowych miałam pełno książek różnych satyrycznych różnych dziwnych rzeczy szukałem w czymś takim Szukałem szukałem Szukałem szukałem a wróciłem i tak też miałem bo tak naprawdę zamiast szukać tak naprawdę szukać w Jezusie itd.

To zobaczyłem poczułem ulgę. Nagle zrozumienie zrozumiałem czym jest łaska że jestem pozbawiony itd. I nagle zacząłem szukać z kolei w psychoterapii tak naprawdę się okazało kolejnym z jedzeniem psychoanalizy w takich teoriach zacząłem szukać. Okazało się to dla mnie dokładnie takim samym zjedzenie jak kolejne z jedzeniem kolejnym że tak powiem nieporozumieniem bo psychoterapia ma korzenie w łagrach itd. Słowa animator też Nieraz to mówiłem Animal czyli dusza. Oni szukali tak naprawdę jak się patrzy na pierwsze dzieła analityków tak naprawdę czerpali ze wschodu.

Zrozumienia tych ani magistrów tamtejszych itd. Słowo Psyche w ogóle zmieniło znaczenie więc trzeba wrócić do korzeni wrócić do tego jaka jest rzeczywistość duchowa kto panuje w rzeczywistości duchowej i w ten sposób zapanować w ten sposób jesteś w stanie pomóc takiej osobie naprawdę jesteś w stanie pomóc takiej osobie głosząc zwykłą prostą Ewangelię nie ma nic bardziej prostszego niż Ewangelia. Ktoś cię pokochał tak pokochał zanim jeszcze myślałeś że może cię kochać. Ktoś wziął za ciebie wszystkie winy wszystko co cię oddziela Boga przewrócił cię do Boga.

W tym momencie w tej chwili możesz tego doświadczyć. Wystarczy przejść na tą stronę Jezusa przejść na tą stronę gdzie Jezus panuje gdzie masz grzechy pozbawione gdzie jeśli jesteś że tak powiem już pod jego panowaniem wychodzi spod panowania ciemności i. To jest podstawowa sprawa głosić takiej osobie Ewangelię nawet jak się nie słyszy nawet jak mówi że nie chce słuchać głosić jest. żyjemy w takich czasach. Widzicie tam jest opisane wesele jest opisane wesele w Ewangeliach że będzie wesele i jest takie czasy że zapraszali grzecznie itd.

Ale na koniec tych czasów jest za jest powiedziane że przymus ludzi do wejścia. Moim skromnym zdaniem żyjemy w tych końcowych czasach kiedy dosłownie trzeba ludzi zmuszać do wejścia zmuszać do wejścia. Ostatnio sytuacja była taka że na ulicy i dosłownie stanąłem przed grupą ludzi młodych i zacząłem po prostu ich po prostu jest jak to koleżanka nazwała ją po głowie. Z nimi rozmawiać bezkompromisowo po prostu rozwala że tak powiem wszystkie błędne myślenie i to tak szybko w ciągu pół godziny. Ta rozmowa trwała.

Wiecie gdzie oni mieli na koniec. Podziękowali zwyczajnie podziękowali za przedstawienie innego punktu widzenia. Nie było tam żadnych innych rzeczy ale to wspomnienia się tu Austriak miał tam stać i przedłużać ich dosłownie do wejścia zmuszać ich do wejścia na to wesele. Tak żyjemy w takich czasach więc jeszcze się trzeba nauczyć tej ewangelii przyjąć ją samemu i wejść do tego świata i w ten sposób jesteś w stanie pomóc. Jeszcze jedna sprawa rozmawiałem wczoraj tutaj u mnie w kościele w zbożem podobno mój pastor jeszcze muszę z nim porozmawiać.

Podobno nie wiem czy to jest prawda czy nie ale jakieś takie spotkania on line zrobić u nas umie po prostu rozmawiać z ludźmi o Ewangelii itd. Może się to uda. Może się to uda więc też dam kontakt ale jeżeli sami nie czujecie się mocni że tak powiem wierze to znajdzie kogoś mocnego w wierze kto mocno stąpa na Biblię itd. Kto konkretnie wie co jest napisane w liście do FS akurat w tym liście. Konkretnie wie co tam jest napisane konkretnie wie co to jest ta zbroja Boża i nosi to zbroję Bożą.

Jest duchowa tak ale nosi tę zbroję Bożą i to się nie boi czegoś takiego tak potrzebujecie kogoś kto jak zobaczy osobę chorą na schizofrenię to nie przelewki się tego dostanie stanie wierze i będzie cały czas stabilne kto się tego nie przepięknie nie ucieknie nie zrezygnuje. Potrzebujecie kogoś takiego kto stanie przy tym i się tego nie przestraszy. Sami też jak chcecie pomóc to musicie być jak chcecie pomóc temu komuś fajnie to przedstawia właśnie ta książka duchowy wojny. Tu właśnie też na początku po prostu jest mowa o tym jak on się przelot itd.

Ale to od następnego nagrania postaram się rozdawać te książki w konkursie jakimś najprostszym bo mam ich dużo więc. To teraz macie do usłyszenia.