720 795 264 tomek@zoltepapiery.pl

Tak jak poprzednią opisywaną przeze mnie książkę mógłbym polecić osobom które poszukują, tak ta książka jest już przeznaczona dla osób, które są już nawrócone i operują w słownictwie biblijnym. Książkę mógłbym w jednym zdaniu ująć jako podsumowanie, swoistego rodzaju podręcznik zgłębiający problemy demonów i uwalniania. Zwięźle i zgrabnie traktuje o wielu aspektach tej posługi.

Warto tu także nadmienić, że uwalnianie to nie do końca „egzorcyzmy”, termin ten w wyznaniach chrześcijańskich innych niż katolickie raczej nie funkcjonuje (ewangelicznie wierzący nie robią egzorcyzmów). Uwalnianie ujęte w schemacie tej książki, to z jednej strony rzeczywiście pozbycie się demonów – wypędzenie władza Chrystusa, z drugiej strony sprostowanie błędnych teologii – zwiedzeń, jak i ogólne popracowanie nad kondycją duchową człowieka.

W książce jest wiele różnych przykładów, problemów na pozór psychicznych, które okazały się problemami demonicznymi. Nie zawsze te przypadki są obszernie opisane, ale zachowują najważniejsze aspekty danej posługi.

Jeden z przykładów takiego przypadku to np. Historia Pana A. który przeżył załamanie nerwowe 12 lat wcześniej, przez cały ten czas wymagał gruntownego leczenia i opieki szpitalnej. Po jakimś czasie usłyszał o służbie uwalniania, zgłosił się i demony zostały wyrzucone. Uzdrowiony został również jego mózg, rzeczy zablokowane w jego pamięci po elektrowstrząsach zaczęły powracać.  Jedną z nich, była historia tego jak został potraktowany przez sanitariusza. Pan A. odzyskawszy pamięć zaczął planować jak się zemścić na tymże sanitariuszu. na tym etapie Pan A. zgłosił się z prośbą o dalsze uwolnienie, tym razem jednak nie tylko o uwolnienie chodziło, potrzebna była decyzja Pana A. o wybaczeniu. dopiero po tej decyzji demony zostały wyrzucone.

Ta powyższa historia dobrze charakteryzuje to z czym tak naprawdę się borykamy, nie chodzi jedynie o wypędzenie demona ale także o konkretne decyzje w postępowaniu i konkretne potrzeby w danej sytuacji. Widać wyraźne że bez wyraźnego prowadzenia ducha świętego, jakiejś mądrości, będącej jego owocem, nie zawsze tak łatwo sobie z takimi rzeczami poradzić.

Znajdź najtańsza księgarnie z tą książką.